Opakowania

Do produkcji opakowań wykorzystujemy tekturę falistą 3-warstwową i 5-warstwową, Oferujemy opakowania szare oraz jednostronnie i dwustronnie bielone, z nadrukiem, z tektur o różnych gramaturach.

Ze względu na konstrukcje opakowań dzielimy je na:

Pudła klapowe 

Najbardziej powszechne opakowania, zwane klasycznymi. Jest to najprostsza i najczęściej wykorzystywana konstrukcja. Dno kartonu i jego nakrycie tworzą charakterystyczne klapy, możliwe do zablokowania lub zaklejenia taśmą klejącą. Najważniejszą zaletą pudełek klapowych jest możliwość ich łatwego złożenia i błyskawicznego rozłożenia. Mają zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu.

Pudła wykrojnikowe (fasonowe)

W skład tej grupy wchodzi bardzo wiele różnorodnych konstrukcji. Opakowania te wymagają do ich wykonania indywidualnego narzędzia – wykrojnika.. To on nadaje im kształt, który można dowolnie zaprojektować.

Ze względu na klasyfikację wg katalogu FEFCO:

Katalog FEFCO - międzynarodowy spis pudeł i wyposażenia, według którego każdy rodzaj pudła bądź wyposażenia ma swój kod (numer). Jest to czterocyfrowy symbol, np. 0201 – pudło klapowe, który służy do oznaczenie wzoru opakowania. Znając kody w systemie FEFCO podajemy tylko wymiary opakowania i możemy je wykonać bez dodatkowych rysunków.
Międzynarodowy katalog został opracowany przez FEFCO, jako oficjalny system, mający zastąpić długie i skomplikowane opisy konstrukcji opakowań z tektury prostymi symbolami, powszechnie rozumianymi w skali międzynarodowej, niezależnie od różnic językowych.

Wyposażenie

Zmienne kształty oraz wymiary pakowanych produktów wymagają często zastosowania dodatkowych elementów zabezpieczających i zwiększających wytrzymałość pudła, uniemożliwiając jego odkształcenie. Są to różnego rodzaju kratownice, wkładki, obwoluty, przekładki, narożniki, kątowniki.
Takie elementy dodatkowo zabezpieczają towar i poprawiają jego bezpieczeństwo podczas transportu..

Nadruk fleksograficzny

Na opakowania można stosować nadruk fleksograficzny, który polega na użyciu matrycy zwanej fotopolimerem.

Jak dobrać właściwe opakowanie?

Dobierając opakowanie dla danego towaru bierzemy pod uwagę:

Konstrukcje pudła - np. klapowe, wykrojnikowe, numer FEFCO

Właściwy rozmiar opakowania - mierzymy przedmiot, który chcemy zapakować i podajemy wymiary pudła nieco większe od pakowanego towaru – towar powinien swobodnie zmieścić się w opakowaniu. Podajemy wymiary wewnętrzne pudła. Zawsze w następującej kolejności: długość (litera L), szerokość (litera B) i wysokość (litera H). Wymiary podajemy w milimetrach.

Właściwe parametry wytrzymałościowe - rodzaj fali (C, B, F lub BC).
Gramatura - np. 450g/m2
Rodzaj pokrycia - szare, jednostronnie bielone

Przykład zamawianego pudła może być następujący:

Pudło klapowe, FEFCO 0201, tektura 3-warstwowa, szara, fala B, gramatura 400 g/m2, wymiary 450x300x600

Skontaktuj się z nami.

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

Kontakt